Hırsızlık Yaparken Farkedildi. Gaziantep'e kana Buladı

Hırsızlık Yaparken Farkedildi. Gaziantep'e kana Buladı

Hırsızlık Yaparken Farkedildi. Gaziantep'e kana Buladı

Gaziantep'te çaldığı otomobille gittiği bakkal dükkanında hırsızlık yaparken fark ettiği fırıncı ile kırmızı ışıkta beklerken sürücüsünü av tüfeğiyle yaralayıp otomobilini gasp edip para istediği ve olumsuz yanıt aldığı 54 yaşındaki Arap Özkoyuncu'yu yine tüfekle öldürüp kaçan 19 yaşındaki Ömer Altun polis tarafından Uşak'ta düzenlenen operasyonla yakalandı.
İddiaya göre, Ömer Altun, geçen Cuma günü Binevler Mahallesi'nde bir otomobili çalıp Kavaklık Mahallesi'ndeki bir bakkal dükkanına hırsızlık amacıyla girmeye çalıştı. Altun, hırsızlık yaptığını fark eden fırıncı Hacı Mustafa Y.'ye yanındaki av tüfeğiyle ateş açıp yaraladıktan sonra kaçtı. Ömer Altun, daha sonra çaldığı araç İstasyon Caddesi'nde arızalanınca burada kırmızı ışıkta bekleyen Naci İ.'ye, yine yanındaki av tüfeğiyle ateş açıp otomobilini gasp etti. Naci İ. yaralanırken, Altun gasp ettiği otomobil ile GATEM Toptancılar Sitesi'nde Arap Özkoyuncu'dan para istedi. Altun, kendisine olumsuz yanıt veren Özkoyuncu'ya tüfekle ateş açıp otomobili burada bırakarak kaçtı. Tüfekten çıkan saçmalara hedef olan Özkoyuncu olay yerinde yaşamını yitirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kapılara karışan Altun'u yakalamak için çalışma başlattı. Polis ilk olarak Altun'un GATEM'de saklandığını belirledi. Burada düzenlenen operasyonda Altun'a ulaşılamazken, her üç olayda da kullandığı av tüfeği ile çok sayıda fişek ele geçirdi. Olayların yaşandığı yerlerdeki iş yerlerinin güvenlik kamera ve MOBESE kayıtlarını inceleyen polis, Altun'un otobüsle Uşak'a gittiğini saptadı. Uşak polisi ile irtibata geçen Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Altun'un saklandığı bir dükkana operasyon düzenledi. Burada Altun'u gözaltına alan polis, akşam saatlerinde Gaziantep'e getirdi. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Altun, emniyetteki ilk ifadesinde uyuşturucu madde kullandığını ve olanları net olarak hatırlayamadığını söylediği öğrenildi.
Altun, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

 Mehmet Taşçı'nın özel haberi

6.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
merhabalar haberi yazdıktan sonra okudunuz mu? ilk paragrafı okuyup haberde ne anlatılmak isteniliyor söyleyebilirmisiniz. "Gaziantep'te çaldığı otomobille gittiği bakkal dükkanında hırsızlık yaparken fark ettiği fırıncı ile kırmızı ışıkta beklerken sürücüsünü av tüfeğiyle yaralayıp otomobilini gasp edip para istediği ve olumsuz yanıt aldığı 54 yaşındaki Arap Özkoyuncu'yu yine tüfekle öldürüp kaçan 19 yaşındaki Ömer Altun polis tarafından Uşak'ta düzenlenen operasyonla yakalandı."
RAMAZAN9 Ara 2016 17:21:55
Ülkeyi manyaklar sardı, sardı da güzelim Gaziantep'te çok daha rahat hayat bulabilmelerine sebep olanlar var ya, vicdanları rahat mı diye sormuyorum bile...
soyunuz kurusun7 Ara 2016 00:40:56