Hayaller sergiye dönüştü

Hayaller sergiye dönüştü

Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nın (ALİKEV), genç sanatçıların fikirlerini sanat eserine dönüştürebilmeleri

Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nın sanatlarını icra etmekte maddi sıkıntılarla karşılaşan genç sanatçıların hayallerine ulaşmalarını sağlamak için kurduğu Genç Sanatçı Fonu tarafından desteklenen sekiz gencin eserleri, bu yıl ilk defa düzenlenen Genç Sanatçı Fonu Sergisi'nde yer alıyor. GaleriBU'da sergilenen eserler 30 Haziran'a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nın (ALİKEV), genç sanatçıların fikirlerini sanat eserine dönüştürebilmelerine maddi, manevi destek olmak amacıyla başlattığı Genç Sanatçı Fonu'na (GSF) bu yıl Türkiye'nin her bölgesinden başvuru yapıldı. Jüri değerlendirmesinin ardından desteklenmek üzere seçilen sekiz gencin eserleri, bu yıl ilk defa 25-30 Haziran tarihlerinde GaleriBU'da sergileniyor.

Fotoğraf, resim, seramik, şarkı/video klip, heykel ve kısa film sanat dallarındaki projeleriyle sergide yer alan gençler, eserlerinde barış, gelecek gibi önemli konulara değiniyor.

Her yıl belirlenen tema çerçevesinde sanat dalı sınırı olmaksızın projeleriyle Genç Sanatçı Fonu'na başvuru yapabilen sanatçılar, fikirlerini sanat eserine dönüştürüyor.

28.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz