Grup Yorum'un İdil Kültür Merkezi'ne Polis Baskını

Grup Yorum'un İdil Kültür Merkezi'ne Polis Baskını

Grup Yorum'un İdil Kültür Merkezi'ne Polis Baskını

İstanbul Okmeydanı'nda bulunan ve protest müziğin önde gelen temsilcilerinden Grup Yorum'un faaliyetlerini yürüttüğü İdil Kültür Merkezi polis tarafından basıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri, İdil Kültür Merkezi'ne saat 02:30 sıralarında baskın düzenledi. Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği baskında, polis kapıları kıramayınca oksijen tüpüyle keserek içeri girdi.

KÜLTÜR MERKEZİNİN OLDUĞU SOKAKTA ABLUKA

Baskın sırasında Özel Harekat Timleri ve Terörle Mücadele polisleri, İdil Kültür Merkezi'nin bulunduğu Mektep Sokağı yoğun ablukaya aldı.

HHB’DEN AÇIKLAMA

Operasyon, Halkın Hukuk Bürosu’nun (HHB) resmi Twitter hesabından da duyuruldu. HHB’den yapılan açıklamada şöyle denildi: “Okmeydanında bulunan, Grup Yorum'un faaliyetlerini sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi'ne baskın olduğunu yönünde bilgi verildi.”


Resmi Twitter'da görüntüle
Halkın Hukuk Bürosu@halkinhukuk
 
 

Okmeydanında bulunan, Grup Yorum'un faaliyetlerini sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi'ne baskın olduğunu yönünde bilgi verildi.

DAHA ÖNCE DE BASILMIŞTI

Grup Yorum'un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi, daha önce de kerelerece basılmış, bina içeriden ve dışarıdan tahrip edilmişti. İçeride faaliyet yürüten grup üyeleri ve kültür merkezi emekçilere de yaka paça gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

 

26.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz