Grup Yorum Üyelerinin Avukatı Kavili tutuklandı

Grup Yorum Üyelerinin Avukatı Kavili tutuklandı

İstanbul Barosuna üye avukat Ömer Kavili tutuklandı. Kavili'nin tutuklanma gerekçesinde "davayı sulandırmaya çalıştığı" ifadelerinin yer alması dikkat çekti.

Silivri'de Grup Yorum üyelerinin yargılandığı davaya giren avukat Ömer Kavili, hakimin suç duyurusunda bulunması üzerine tutuklandı.

Grup Yorum üyelerinin yargılandığı davada hakimle tartışması sonucu gözaltına alınan avukat Kavili, akşam saatlerinde, “görevli memura mukavemet”suçlaması ile sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti.

İstanbul Silivri’de Grup Yorum üyelerinin yargılandığı davayı izleyen avukatlar Ömer Kavili ve Nadide Özdemir, duruşmada tartıştıkları hakimin şikayeti üzerine gözaltına alındı. Kavili ve Özdemir daha sonra savcılığa sevk edildi. Avukatlar, savcılıktaki ifadelerinin ardından "Görevi yaptırmamak için direnme" ve "Kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret" gerekçesi ve tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Mahkeme ise ifadelerinin ardından Kavili hakkında tutuklama kararı verdi, Özdemir'i adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Kavili'nin tutuklanma gerekçesinde "davayı sulandırmaya çalıştığı" ifadelerinin yer alması dikkat çekti...

KAVİLİ: YERDE SÜRÜKLENEREK ÇIKARTILDIM

Ömer Kavili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada gözaltına alındığını duyurmuştu. Kavili, "Gözaltına alındım tutuysanız müvekkilimle görüşmek isteyince duruşmadan dövülerek çıkartılmıştım DÜN. Şimdi duruşmaya girmem yasaklandı ve gözaltına alındım. Tutuklu sanık müvekkilimin ifade sırası gelince SADECE GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİM İÇİN DURUŞMADAN DÖVÜLEREK YERLERDE SÜRÜKLENEREK ÇIKARTILDIM şimdi ise GÖZALTINA ALINDIM İstanbul Başsavcısı emri dediler" diye yazmıştı.

5.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz