Grup Yorum üyeleri açlık grevinde

Grup Yorum üyeleri açlık grevinde

Grup Yorum üyeleri açlık grevinde

Burhaniye T Tipi Hapishanesinde tutuklu bulunan Grup Yorum Üyesi Bahar Kurt, 12 Haziran’dan bu yana süresiz açlık grevinde olduklarını belirterek, yaşadıklarını mektup aracılığıyla Evrensel'e anlattı.

Kurt mektubunda şunları ifade etti: “İki yıldır tutsağım. Gerekçe Grup Yorum elemanı olmamdır. Size yazmamın asıl sebebi ise 12 Haziran’da bu yana süresiz açlık grevinde oluşumdur. Grup Yorum’dan dört kişi süresiz açlık grevindeyiz. Çünkü son üç yıl içerisinde kültür merkezimiz 9 kez basıldı. Son üç yıl içerisinde 20’den fazla arkadaşımız tutuklandı. Son üç yıl içerisinde tüm konserlerimiz yasaklandı. Kültür Merkezi 3-4 aylık periyotlarla basılıp talan ediliyor. Enstrümanlarımız parçalanıyor. Daha yeni gözaltına alınan arkadaşlarımız bile işkencelere gözaltına alınıp yeniden tutuklanıyor. Ve akşam haberlerinde ‘İstanbul’da büyük terör operasyonu’ diye izliyoruz bu yaşananları. Hukuksuzluğa yasal kılıf uydurmak için savcılıktan arama izni çıkartıyorlar. Sonra da kuvvetli suç şüphesi ile tutukluyorlar.”

Kurt, hukuksuzluğun bir an önce son bulmasını talep etti.

29.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Yıllarca sizin turkulerinizle büyüdük kahrolsun bu düzen öyle bir zaman olduki ortalık it köpek dolu sabırla bekliyoruz canımız da kanimizdasiniz yoldaşım siz acı çekerken biz dışarıda insanligimizdan utaniyoruz cansiniz biranonce bırakılıp özgürleşmeniz dilegiyle
Yoldas31 Tem 2019 11:07:05