Google'da Yükselmek İçin Bunu Yapıyorlar

Google'da Yükselmek İçin Bunu Yapıyorlar

Google'da Yükselmek İçin Bunu Yapıyorlar

“Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” sözünden yola çıkarak SEO uzmanlarının da, Google’da yükselmek için aynı SEO tekniklerini kullanmadıklarını söyleyebiliriz.

Bazı SEO uzmanları, tanıtım yazıları ile birlikte web sitelerini üst sıralara çıkarabilirken, bazıları ise daha riskli yolu seçip footerbacklink tercihini yapıyorlar. Yalnız bazı SEO teknikleri çok daha işe yarayabiliyor. Bu teknikleri ele alalım:

 Edu – Gov Backlink Her Zaman Kıymetli!

 Edu – Gov backlink türleri bilindiği üzere backlinkler arasında en etkili olanların başını çekmektedir. Bunun sebebi ise, bu sitelerin resmi siteler oluşudur. Bu tür sitelerden çıkan linkler, Google tarafından çok daha fazla ciddiye alınmaktadır. Yalnız Edu – Gov backlink almak uğruna hacklink gibi illegal yolları tercih etmemenizi öneririz. Bu tür backlinkler kısa bir süre sonra silinmeye mahkum oldukları için uzun vadede web sitesine bir fayda sağlamayacaktır. Aksine faydadan daha çok zarar verecektir. Hacklinkler ile web siteleriniz istediğiniz kelimelerde yükselebilir; ama unutulmamalıdır ki bu yükseliş çok kısa sürecektir ve linklerin silinmesi sonucunda sitenize ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden legal yöntemler ile Edu – Gov backlinkler edinmeye çalışmalısınız. Son olarak, Edu – Gov sitelerden satılan profilbacklinklere veya redirectbacklinklere itibar etmeyiniz. Bu tür backlink türlerinin de etkisi yok denenecek kadar azdır.

 Sosyal Medyayı Doğru Kullanın!

 Sosyal medya hesabı olmayan internet kullanıcısı yok denenecek kadar azdır ve sosyal medya sitelerini kullanan bu kadar fazla kullanıcı olunca, bu durum web sitesi sahipleri için bir nimet oluyor. Eğer sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanabilirseniz web sitenize ciddi anlamda fazla ziyaretçi çekebilir ve buna bağlı olarak da SEO’da önemli bir yükselişe imzanızı atabilirsiniz. Sosyal medyayı doğru kullanmak için, web sitenizin Facebook, Pinterest, Twitter, Instagram gibi büyük sosyal medya sitelerinde sayfasını açmanız gerekmektedir. Bu sayfaların güncel tutulması ve kaliteli içerikler paylaşılması web sitenizin lehine olacaktır.

21.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz