Google, Steve Irwin'i unutmadı Doodle yaptı

Google, Steve Irwin'i unutmadı Doodle yaptı

Google, Steve Irwin'i unutmadı Doodle yaptı

Google Steve Irwin'ı unutmadı.  Dünyanın  arama motoru devi Google, Avustralyalı belgesel filmci Steve Irwin için özel bir Doodle yayınladı.Timsah Avcısı programıyla dünya genelinde adını duyuran Steve Irwin kimdir? Steve Irwin'in ölümü nasıl oldu?

Çoğu insan tarafından Timsah Adam lakabıyla da bilinen Steve Irwin, 2006 yılında bir vatoz saldırısı nedeniyle Avusturalya’nın kuzeydoğu sahilinde hayatını kaybetmişti. Saldırı sırasında yanında bir tek kameramanı Justin Lyons vardı. Yıllar sonra Lyons, Steve Irwin’in ölümüyle ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söylemişti:

“Kameram açıktı. Şöyle düşünüyordum: ‘Bu harika bir çekim olacak. Kesinlikle belgeselde yer alacak görüntüler olacak, bu harika!’ Sonra birden vatoz önüne geçiverdi ve kuyruğunu göğsüne çılgınca saplamaya başladı.

Irwin, yırtıcı hayvanlarla sayısız defa karşı karşıya gelerek kariyerini inşa etmişti. Öldüğü sırada da Okyanusun En Ölümcül Canlıları başlıklı bir belgesel çekiyordu.

Ancak ondan sonra kamerayı geri çekebildim ve Steve’in dev bir kan havuzu içerisinde kaldığını gördüm.

Hemen tekneye geri döndüler. İşte o zaman Lyons, Steve Irwin’in kalbinde yaklaşık 5 santimetreden büyük bir yarık açıldığını gördü.

Kuyruklarında ölümcül bir zehir vardır ve eminim ki inanılmaz bir acı veriyordur. Steve’in acıya aşırı yüksek bir toleransı vardı. Dolayısıyla biliyorum ki eğer Steve bir şeyden acı duyuyorsa, o şey gerçekten müthiş bir acı olmalıdır.“Ölüyorum”
Irwin, saldırıdan sonraki birkaç dakikada nefes alma problemleri çekmeye başladı. Lyons’a göre, hastaneye hemen gitmeye çalışsalar bile muhtemelen çok geç olacaktı. Lyons, Steve Irwin’in son sözlerini ise şöyle anlatıyor:

Ona sürekli olarak: ‘Çocuklarını düşün Steve. Dayan, dayan, dayan!’ gibi şeyler söylüyordum. Sonra bana son derece sakin bir şekilde baktı ve ‘Ölüyorum.’ dedi. Bu, son sözü oldu.”(İndigo)

22.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz