Gaziantep'te PKK'ya  9 Tutuklama

Gaziantep'te PKK'ya 9 Tutuklama

Gaziantep'te PKK'ya 9 Tutuklama

Gaziantep'te, polisin  PKK'ya yönelik 250 polisin katılımıyla düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 9'u tutuklandı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

"PKK/KCK Terör Örgütü Talimatları Doğrultusunda Kepenk Kapatma Eylemi"

 

PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunan  (19) şüphelinin yakalanmasına yönelik Drone aracı ile havadan görüntü almak suretiyle, TOMA, Ural, Shortland gibi zırhlı ekip araçları ve İl Emniyet Müdürlüğümüz Terörle Mücadele, Özel Harekat, Çevik Kuvvet görevlilerinden oluşan (250) personelin katılımıyla eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirilmiştir.

Gerek sosyal paylaşım siteleri üzerinden ve gerekse PKK/KCK terör örgütü güdümünde faaliyet yürüten basın/yayın organları vasıtasıyla, örgütün üst düzey yöneticilerinin, iş yerlerinin kepenk kapatması, korsan gösteri ve sokak eylemleri yapılması yönündeki talimatları doğrultusunda ilimizde kepenk kapattıkları kamera çekimiyle tespit edilen şahıslar yakalanmıştır.

Düzenlenen operasyonda (16) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden (9)'u tutuklanmıştır.

Yapılan aramalarda, (5) adet tabanca, bu tabancalara ait çok sayıda mermi, (1) adet Av Tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (2) adet pala tabir edilen bıçak, PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap, dergi, fotoğraf, bez parçaları örgütsel dokümanlar ile bazı elektronik malzeme el konulmuştur.

Ayrıca yapılan aramalarda Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde gizlice örgütlenerek devletin bağımsızlığını zayıflatmayı veya birliğini bozmayı hedefleyen, görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye ve demokratik yollarla seçilmiş hükümeti yasadışı yöntemlerle ortadan kaldırmayı amaçlayarak 15.07.2016 günü darbe girişimi içerisinde bulunan FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) terör örgütü elebaşısının yazarı olduğu (1) adet kitap ve PDY/FETÖ terör örgütü içerikli (1) adet CD elde edilerek el konulmuştur.

2.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz