Gaziantep'te Lise Öğrencisi Kızın İntiharı

Gaziantep'te Lise Öğrencisi Kızın İntiharı

Gaziantep'te Lise Öğrencisi Kızın İntiharı

Gaziantep'in Yukarıbayır Mahallesi Yahya Kemal Bayatlı Lisesi 3. Sınıf öğrencisi 17 yaşındaki H.K.geçtiğimiz günlerde intihar girişiminde bulunmuştu.. Son anda ailesi tarafından kurtarılmak istenen genç kız 12 gündür özel bir hastanede yoğun bakın ünitesinde tedavi görüyordu. Yoğun bakım ünitesinde dün yaşamını yitiren genç kızın organları ailesi tarafından bağışlandı.

 Güzelvadi Mahallesi 66 Nolu Cadde 36 Sokak’ta yaşayan aile kızlarının acısını yaşarken organlarının bağışlanması ise sevinçle karşılandı. 29 Ekim günü doğalgaz borusuna kendini iple asarak intihara teşebbüs eden genç kızı son anda ailesi fark ederek hastaneye kaldırmıştı. 12 gündür yaşam savaşı veren genç kızın dün beyin ölümü gerçekleşti. Aile bunun üzerine genç kızın organlarını bağışlama kararı aldı. 9 çocuklu ailenin bu yönde bir karar alması ise sağlık camiası ve organ bekleyen hastalar arasında büyük sevince yol açtı.

Kızının bunalıma girdiği için intihar ettiğini ifade eden baba Mustafa K., “Kızım psikolojik sorunları nedeniyle bunalıma girmişti. Eşim üst katta komşuya çıkmış, orada biraz oturmuşlar. Kızım da ders çalışmak için evde kalmış. Daha sonra temizlik için aşağıya inmişler, kapıyı çalmışlar, fakat açan olmamış. İçeriye girdiklerinde doğalgaz borusuna kendini astığını görmüşler. Kızımın organlarını bağışladık. Bir kişi kaybolur ama en az on kişi yeşerir” dedi.

10.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
allah rahmet eylesin
ezgi bobur11 Kas 2018 15:27:34