Gaziantep'te İmamdan Skandal Sözler... ( TIKLA İZLE )

Gaziantep'te İmamdan Skandal Sözler... ( TIKLA İZLE )

Gaziantep'te İmamdan Skandal Sözler... ( TIKLA İZLE )

Gaziantep’te Ali Neccar Cami imamı bayram hutbesinde söylediği sözlerle namaza gelenlerin tepkisini çekti. İmam, Kurtuluş Savaşı ile ilgili "Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik” dedi.

Gaziantep'te, bayram namazı önceki vaazında, "Keşke savaşı kaybetseydik" dediği öne sürülen cami imamı hakkında valilikçe  soruşturma başlatıldı.

Gaziantep'teki Ali Neccar Camisi'nde bayram namazı için gidenler, cami imamının vaaz sırasında, 'Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. Anlatılan kahramanlıkların hepsi yalan. Keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik" ifadelerini kullandığını iddia etti. İmamın, söylediği öne sürülen sözler kısa sürede sosyal medya sayfalarında tepki topladı.

TIKLA İZLE

Gaziantep Valiliği de tepkiye yol açan olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Şahinbey ilçesi Ali Neccar Camisi'nde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yer alan haberler üzerine soruşturma başlatılmıştır."

İŞTE O AÇIKLAMA

 
 
Gaziantep Valiliği
 
@gantepvaliligi
·
 
BASIN AÇIKLAMASI İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisinde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yeralan haberler üzerine soruşturma başlatılmıştır.
 
468
 
387
 
1,8 B
 
4.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Ulan Abfulhamit isimli yorum yazan adını bile hainden seçmişsin. Hain oğlu hain.
Mustafa Kemal4 Haz 2019 20:59:49
kuranı kim yasakladı,ezanı kim yasakladı ,ayasofya camiini kim kapattı.oniki adaları kim yuananlılara hediye etti.
abdülhamit 4 Haz 2019 14:38:37