Gaziantep'te ' FETÖ'cü Şirkete İhale Tartışması

Gaziantep'te ' FETÖ'cü Şirkete İhale Tartışması

Gaziantep'te ' FETÖ'cü Şirkete İhale Tartışması

Şahinbey Belediye Meclisi Ocak ayı 1.Birleşim Toplantısı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda söz alan Meclis üyesi Uğur Kalkan, Şahinbey Belediyesi’nin FETÖ operasyonları kapsamında kayyum atanan bir firmaya 17-25 Aralık Operasyonlarının ardından ihale verildiği iddiasında bulundu.

CHP'li meclis üyesi Kalkan,Gaziantep'teki bir firmadan bahsederken “Bir firma var, belediyemizden de çokça ihale almış. Firmanın ismi: Ansa Otomasyon. 2013 yılında 140 bin liralık ihale almış. 2014 yılında 154 bin TL, 2014 yılında 105 bin TL, 2015 yılında 136 bin TL, 2016 yılında 62 bin TL, 2016’nın 28 Haziran’ında 170 bin TL, ihale almış. 15 Temmuz hain darbe girişiminden 15 gün önce alınmış bir ihale. Daha sonra bu firmaya 21 Şubat 2017’de kayyum atandı. TMSF’nin sitesinden baktığımızda halen kayyum devam ediyor. Türkiye siyasetinde 17-25 Aralık bir milat oldu ya, Şahinbey Belediyesi 17-25 Aralık milattan sonra bu firmaya 1 milyon TL’ye yakın ihale vermiş. Daha sonra bu firmaya kayyum atanmış. Burada bir çelişki ortaya çıkıyor. 15 Temmuz gecesinde 2 silah ve 200 mermi ile meydana indiğinizi ifade ediyorsunuz, öbür tarafta başkanı olduğunuz belediye FETÖ’cü bir şirkete 1 Milyon TL’ye yakın hem de 17- 25 Aralık sonrası, 15 Temmuz darbe girişimine 15 gün kala ihaleler veriyor. Burada iki çelişki var, hangisine inanacağız. Sizin mermi alıp meydana gidişinize mi yoksa FETÖ’cülere ihale vermenize mi? Bunun yanı sıra başkanlığınız döneminde bu şekilde belediyenin ihale verip daha sonra kayyum atanan firma var mı?” diye sordu.

TIKLA İZLE

TAHMAZOĞLU YANITLADI

Kalkan’a cevap veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Bizim 15 Temmuz’da ne yaptığımızı herkes gördü. Fetöcülere karşı da baştan beri nasıl bir duruş sergilediğimiz ortada. Şuanda devletimizin FETÖ’cülerle ciddi bir mücadelesi var. Her gün haberleri dinlediğimizde çok gizli bir yapılanma olduğu için gerek ordu içerisinde gerek diğer kurumlarda tespitlerle mücadele sürüyor. Adamın bugün tespit ediliyor olması geçmişte devletin buna yardım ettiği anlamına mı geliyor? Biz kimin FETÖ’cü olup olmadığını bilemeyiz. 15 Temmuz’da hem millet hem de belediye olarak meydana çıktık. Daha ne odluğunu bilmeden meydan a inen bizdik. Devlet sonradan tespit etmiş ve sonradan buraya kayyum atamış. Biz hangi şirketin FETÖ’cü hangisinin FETÖ’cü olmadığını bilemeyiz. Bilindikten sonra yapılmışsa o zaman konuşuruz. Bizim bu konudaki kararlılığımız ve duruşumuz nettir. 2 ay sonra milletimiz bunun değerlendirmesini en güzel şekilde yapacaktır. Seçime gideceğiz, bu algı operasyonunu bizim üzerimizden yapmayın” şeklinde konuştu.

Kalkan ise, “O zaman siz de çıkıp diyeceksiniz ki, rabbim ve milletim beni affetsin. Ben bilmiyormuşum bunlara ihale vermişim diyeceksiniz” cevabını verdi.

M.TÜRKMEN

2.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Kedi dir Kedi...Bölge imamı Kocatürk le aynı karede bir başka vatandaşın fotografı olsaydı hali nice olurdu acaba, 7 göbek sülalesi bugün fizan cezaevindeydi....Allah "MUNTAKIM" dir (intikam sahibidir).
bekir3 Oca 2019 09:35:23