Gaziantep'te Etkinlik.  Kadınlar 8 Mart’a hazırlanıyor: Hiçbir güç kadın direnişini kıramaz

Gaziantep'te Etkinlik. Kadınlar 8 Mart’a hazırlanıyor: Hiçbir güç kadın direnişini kıramaz

Gaziantep'te Etkinlik . Kadınlar 8 Mart’a hazırlanıyor: Hiçbir güç kadın direnişini kıramaz

Dört bir yanda alanlara çıkarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne hazırlanan kadınlar, “Hiçbir güç kadın direnişini kıramaz” mesajı verdi.Gaziantep'te etkinlik düzenlendi.
 
Özgür Kadın Hareketi (TJA) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi ile kadın örgütleri, dört bir yanda alanlara çıkarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne hazırlanıyor. Birçok kentte eylem ve etkinlik düzenleyen kadınlar, gerçekleştirilecek mitinglere katılım çağrısı yaptı.
 
 
 
Gaziantep’te HDP Milletvekili Tülay Hatimoğulları, MYK Üyesi Sultan Özcan, Barış Anneleri Meclisi üyelerinin katılımıyla şölen düzenlendi. HDP il binasındaki şölende, “Şiddette dur de, kadını koru, İstanbul Sözleşmesini ve 6284 sayılı yasayı uygula" ve "İsyanımız özgürlüğümüz için" yazılı pankartlar asıldı. Şölende ilk olarak söz alan HDP MYK üyesi Sultan Özcan, partisini diğer partilerden ayıran en temel özelliğinin bir kadın partisi olduğunu söyledi. 
 
Katledilen kadınları anarak konuşmasına başlayan HDP’li vekil Tülay Hatimoğulları, "İktidar ekonomik krizin üstünü örtmek için HDP'ye saldırıyor. Bu krizden en çok etkilenenler de kadınlardır. Biz işimiz, aşımız için mücadelemizi yükseltmeye devam edeceğiz" dedi. Tecride karşı devam eden açlık grevlerine değinen Hatimoğulları, "Tecrit kalkmadığı sürece, tutukluların talebi karşılanmadığı sürece, mücadele devam edecek. İmralı tecridi devam ettiği sürece, barış masasının kurulmayacağını iyi biliyoruz. Onun için cezaevindeki açlık grevlerine ses verilmeli" diye konuştu.
5.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz