Gaziantep'te 250 Polisle PKK Operasyonu.16 Kişi Gözaltında

Gaziantep'te 250 Polisle PKK Operasyonu.16 Kişi Gözaltında

Gaziantep'te 250 Polisle PKK Operasyonu.16 Kişi Gözaltında

Gaziantep’te  PKK'ya yönelik çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. 250 polisin zırhlı araçlarla düzenlediği operasyonlarda şu ana kadar 16 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep valiliği'nden konuya ilişkin olarak şu açıklama yapıldı:

"Gaziantep Emniyet Müdürlüğünce PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunan (19) şüphelinin yakalanmasına yönelik Drone aracı ile havadan görüntü almak s​​uretiyle, TOMA, Ural, Shortland gibi zırhlı ekip araçları ve Terörle Mücadele, Özel Hareket, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü görevlilerinin bulunduğu toplam (250) personelin katılımı ile eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

 

Operasyon kapsamında; Sosyal paylaşım siteleri, PKK/ KCK terör örgütü güdümünde faaliyet yürüten basın-yayın organları vasıtasıyla, iş yerlerinin kepenk kapatarak halkın sokağa dökülmesi ve başkaldırı tarzı kanunsuz gösteriler düzenlenmesi yönündeki sözde örgüt yöneticileri talimatları doğrultusunda Gaziantep ilinde kepenk kapatmak suretiyle eylem ve faaliyette bulunduğu tespit edilen (16) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

Yapılan aramalarda ise; (5) adet tabanca ve çok sayıda mermi, (1) adet kuru sıkı tabanca, (1) adet av tüfeği, (2) adet) pala tabir edilen bıçak, çok sayıda PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap, dergi, fotoğraf, bez parçaları ve örgütsel dokümanlar ile elektronik cihazlar elde edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 24.11.2016"

24.11.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz