Gaziantep'te 17 Ayrı Adrese Çete Operasyonu: 7 Kişi Tutuklandı

Gaziantep'te 17 Ayrı Adrese Çete Operasyonu: 7 Kişi Tutuklandı

Gaziantep'te 17 Ayrı Adrese Çete Operasyonu: 7 Kişi Tutuklandı

Gaziantep'te, hayvan, fıstık, araç çalan ve girdikleri ev ile iş yerlerinden hırsızlık yapan 11 kişilik hırsızlık çetesi, jandarmanın düzenlediği operasyon ile yakalandı. Şüphelilerin 7'si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"İlimiz genelinde meydana gelen hayvan, fıstık, motorlu araç ile evden ve işyerinden hırsızlık suçlarının aydınlatılması ve failleri tespit edilerek yakalanması amacıyla Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma kapsamında,

İl Jandarma Komutanlığımızca 04.10.2019 tarihinde 17 şüphelinin yakalanmasına yönelik Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde bulunan 17 ayrı adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Şüpheli şahısların evlerinde ve Müştemilatlarında yapılan aramalarda (3) adet tabanca, (10) adet cep telefonu, (2000) kilogram yaş fıstık, (35) adet küçükbaş hayvan ele geçirilmiştir.

Yapılan operasyon sonucunda(Ö.K), (M.Ö), (A.K), (H.K), (I.H.Ö), (H.Ö), (M.K) isimli 7 şahıs adli mercilerce tutuklanmış olup,(R.U), (T.Ç), (İ.K), (İ.Ö) isimli 4 şüpheli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.09.10.2019"

9.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz