Gaziantep'in yakından tanıdığı Melih Gökçek’in istifasında yeni senaryo

Gaziantep'in yakından tanıdığı Melih Gökçek’in istifasında yeni senaryo

Melih Gökçek’in görevi nasıl bırakacağına dair Ankara kulislerinde yeni iddialar konuşuluyor..

Politik yaşamına Gaziantep'te attığı ilk adımlarla başlayan Melih Gökçek'le ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.
 
Babasının AP Gaziantep İl Başkanlığı yaptığı dönemlerde politikayla yakın ilgilenen Melih Gökçek'le iddilara bir yenisi eklendi.
 

Görüşme sırasında Gökçek’in Erdoğan’a, “Şu an istifa edersem, bu kullanılır, muhalefet partileri de AK Parti karşıtları da her türlü suçlamayı gündeme getirir. Bu sadece beni değil, AK Parti’yi de yıpratır. FETÖ suçlamalarından tutun da yolsuzluk iddialarına kadar... Bu iddialar partiyi daha fazla, sizi daha fazla yıpratır. İftiraların önüne geçemezsiniz. Şimdi istifa dersem büyük sarsıntı olur. Bana üç ay süre verin. Yarım kalan projelerim var, bitsin. Ben istifa ettikten sonra hakkımda çıkacak olan yolsuzluk ve FETÖ iddialarına engel olun” dediği iddia edilmişti.

Ankara kulislerinde konuşulanlara göre ise Melih Gökçek’in “istifa takvimi” hakkında çeşitli planlar hazırlandı. Buna göre Gökçek, “Rencide edilmeyecek şekilde” görevden el çektirilecek. Gökçek’in görevi bırakma sebebi ise “sağlık gerekçesiyle” olacak.

Buna göre kulis kaynakları Gökçek’in istifası nedeniyle Ankara Güven Hastanesi’ne giderek tetkiklerde bulunduğunu aktardı.

Öte yandan Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar da geçen günlerde köşesinde Gökçek’in Güven hastanesine gittiğini yazmıştı. Gökçek ise  bu iddiaları bir videoyla doğrulayarak burnu kanadığı için hastaneye gittiğini açıklamıştı.

Şimdi ise aynı kulis kaynakları, Gökçek’in bu senaryodan ancak “Odatv yazdı diye” vazgeçeceğini aktardı.

11.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz