Gaziantep HDP'yi ziyaret eden AB heyeti Leyla Güven’i sordu

Gaziantep HDP'yi ziyaret eden AB heyeti Leyla Güven’i sordu

Gaziantep HDP'yi ziyaret eden AB heyeti Leyla Güven’i sordu

HDP Gaziantep İl Örgütü’nü ziyaret eden AB Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Vincet Guillaume Poupeau 93 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven’in sağlık durumu ve HDP’nin yürüttüğü siyasal faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.
 
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Vincent Guillaume Poupeau, HDP Gaziantep İl Örgütü’nü ziyaret ederek, yaklaşan 31 Mart yerel seçim çalışmaları ve bölgedeki siyasal gündeme ilişkin bilgi aldı. AB heyetini, HDP Antep İl Eşbaşkanı Müslüm Kılıç ve yöneticiler karşıladı.
 
AB heyeti ve Eşbaşkan Kılıç’ın basına kapalı görüşmesinde, Kılıç'ın yürüttükleri siyasal çalışmalarda karşılaştıkları hak ihlalleri ve engellemeleri aktardığı öğrenildi. 
 
AB HEYETİ LEYLA GÜVEN’İN DURUMUNU SORDU
 
Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre Poupeau’nun "Siyasi faaliyetlerinizi yürütebiliyor musunuz?" sorusunu yönelttiğini aktaran Kılıç, siyasal çalışmaları yürütürken karşılaştıkları sorunları Poupeau’ya aktardığını söyledi. PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecride karşı açlık grevine başlayan DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in sağlık durumunun her geçen gün daha kötüye gittiğini heyete aktardığını dile getiren Kılıç, “Leyla Güven’in sağlık durumunu sordular. Leyla Güven’in durumuna ilişkin Avrupa Birliği’nin (AB) bir an önce harekete geçmesi gerektiğini belirttim. Yargının tamamen iktidarın eline geçtiğini ve bir baskı unsuru olarak muhalefete dönük kullandıklarını söyledim” dedi.
 
 
 
 
8.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz