Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilleri belli oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilleri belli oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilleri belli oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı yerel seçimin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. 

Fatma Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan Meclis’te ilk olarak Meclis divan katiplerini seçimi yapıldı. 

Yapılan oylama sonucunda divan katipliği asil üyeliğine Abdullah Korkmaz ve Feray Yılmaz yedek üyeliklere ise Mustafa Kaplan ve Ayşenur Mirkelam seçildi.

Daha sonra Meclis başkanvekilleri seçimi yapıldı. Meclis 1.başkanvekilliğine Osman Toprak 2. Başkanvekilliğine ise Latif Karadağ seçildi.

Büyükşehir Belediye encümen üyeliklerine Osman Toprak, Latif Karadağ, Hanifi Sönmez, Nurettin Zirek ve Mehmet Kesik seçildi  

KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU

Meclis 1. ve 2. Başkan Vekilliklerine Osman Toprak ve Latif Karadağ olurken, Büyükşehir Belediyesi Meclis Divan Katipliği görevlerine Abdullah Korkmaz ve Feray Yılmaz seçildi. Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliklerine, Osman Toprak, Latif Karadağ, Hanifi Sönmez, Nurettin Zirek ve Mehmet Kesik seçildi. Plan Bütçe Komisyonu: Latif Karadağ, Mehmet Berk, Yunus Emre Kılıç, Mehmet Üzüm, Yakup Bahar, Hülya Kılıç, Abdullah Korkmaz, Yılmaz Kireç, Mehmet Salih Uğur. İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Osman Toprak, Latif Karadağ, Erdem Güzelbey, Rıdvan Fadıloğlu, Mehmet Sarı, Cuma Güzel, Feray Yılmaz, Murat Özgüler, Hasan Doğru. Ulaşım Komisyonu: Latif Karadağ, Erdem Güzelbey, Halil Uğur, Şükran Yılmaz, Hakan Kurt, Sabri Ateş, İbrahim Çobanoğlu, Mustafa Gökkaya, Yusuf Uğur. Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu: Mustafa Kaplan, Halil Uğur, Feray Yılmaz, Şükran Yılmaz, Hülya Kılıç, Ayşenur Mirkelem, Yunus Emre Kılıç, Ömer Oğuz, Celalettin Terlemez. Çevre ve Sağlık Komisyonu: Mehmet Berk, Ayşenur Mirkelem, Mustafa Doktoroğlu, Mustafa İnan, Mehmet Hamzaoğlu, Osman Yılmaz, Mustafa Gökkaya, Abdullah Korkmaz, Gamze Kahramanlı. Tarife Komisyonu: Mustafa Doktoroğlu, Mehmet Berk, Erdem Güzelbey, Mehmet Kesik, Nurettin Zirek, Mehmet Okyay, Ökkeş Döner, Mehmet Hamzaoğlu, İbrahim Şahin. Hukuk Komisyonu: Hakan Kurt, Sabri Uygur, Mehmet Hamzaoğlu, Mustafa Kaplan, Osman Toprak, İbrahim Çobanoğlu, Mehmet Okyay, Osman Yılmaz, Beyhan Külekçi. Turizm ve Estetik Komisyonu: Erdem Güzelbey, Feray Yılmaz, Yunus Emre Kılıç, Mehmet Hamzaoğlu, Murat Özgüler, Halil Uğur, Nurettin Zirek, Ayşenur Mirkelem, Ali Doğan.

Meclis’te tablo şöyle oluştu. 

 

38 Ak Parti 

8 CHP 

3 MHP 

3 İyi Parti

1 BBP

 

15.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz