Gaziantep, 3 Adayın Açıklamalarını nasıl değerlendirdi

Gaziantep, 3 Adayın Açıklamalarını nasıl değerlendirdi

Celal Doğan 3, fatma Şahin 2,5 ,Ejder Demir 1 yıldız aldı

31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi, Dün Gaziantep, siyasi arenada önemli bir gün geçirdi. FoxTv.’de İsmail  Küçükkaya’nın sabah programına katılarak hem eleştirilerini yaptılar hem de neler yapacaklarını sıraladılar.

Programın ilk konuğu Millet İttifakı’nın adayı Ejder Demir oldu. Gaziantep’in gözü bu programa odaklanmışken Demir’in belki de heyecandan olsa gerek gerektiği mesajı veremediği kanaati hakim oldu izleyenlerde. Gaziantep’in temel meselesi olarak Suriyelileri ve can güvenliği olarak betimledi.

Programın ikinci konuğu olan Celal Doğan, ekranda kendinden emin bir şekilde görüldü. Küçükkaya’nın sorularına “ aman “ vermeden kendisi sıraladı geçmişte yaptıklarını ve şimdide yapacaklarını. Gaziantep’in havasından-suyundan bahsetti. Suriyeliler konusunda “ Devlet Politikası”na parmak bastı. Zaman zaman teklese de genelde iyi bir izlenim bıraktı.

Küçükkaya’nın son konuğu ise Gaziantep Büyükşehir Başkanı ve adayı Fatma Şahin’di. Seslendirdiği şiir empati yarattı. Bakan-Başkan ikilemine akılcı yanıtlar verdi. İdeolojik ve altyapı belediyeciliğinin bittiğini söylemesi ve Kültürel belediyeciliği ön plana çıkartması akıllarda kalan açıklama oldu.

Gelelim, 3 adayın yıldızlama puanına. Önce bu puanı hangi kriterleri baz alarak yaptığımızı söyleyelim:

Yayını takip eden vatandaşların görüşü, sosyal medya paylaşımları ve başta www.gaziantephaberler.com olmak üzere, gazete ve internet sitelerinin okunurluluk oranları.

Bazı internet sitelerinde okunma oranı Ejder Demir’den yana ağır bastı. Bizim haber portalımız da ise Celal Doğan ilk sıradaydı okunma oranında.

Mevcut belediye başkanı Fatma Şahin’in ise ekranlara çokça çıkmış olması, projelerini diğer adaylara göre daha önce açıklaması belki de az tıklanmasının nedenlerinden biri olabilir.

Bu bağlamda;

Celal Doğan:***

Fatma Şahin**/*

Ejder Demir * yıldız aldı.

 BUGÜN yayınlayacağımız haberlerde 3 adayın ortaya koydukları söylemlerini irdeledik.  Adayların canlı yayında ki  performansa göre artı ve eksileri ortaya koyduk.

www.gaziantephaberler.com

28.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz