Figen Yüksekdağ'ın danışmanı ile birlikte çok sayıda  gözaltı

Figen Yüksekdağ'ın danışmanı ile birlikte çok sayıda gözaltı

Öğrenci Kolektifleri’nden Aysu Simge Taştan, Emek Erez, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Cevahir Canpolat, Kaos GL’den Ali Erol ve Seyri Sokak’tan Sibel Tekin’in de evlerinde polis arama yapıyor.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek Ankara'da sabahın erken saatlerinde çok sayıda eve polis baskınları yapıldı. Aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı Songül Akbay ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden Cevahir Canpolat'ın da olduğu çok sayıda isim gözaltına alınıyor.

Ankara bu sabaha yeni bir gözaltı dalgasıyla başladı. Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı Songül Akbay’ın evine sabahın erken saatlerinde polis baskını yapıldı. Akbay, evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı.

Öğrenci Kolektifleri’nden Aysu Simge Taştan, Emek Erez, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Cevahir Canpolat, Kaos GL’den Ali Erol ve Seyri Sokak’tan Sibel Tekin’in de evlerinde polis arama yapıyor.

Tekin, Twitter hesabından gözaltına alındığını yazdı…

Sabahın erken saatlerindeki ev baskınları ve gözaltıların, sosyal medya paylaşımları nedeniyle gerçekleştirildiği belirtiliyor

KAOS GL BU GÖNDERİYİ PAYLAŞTI

Kurucuları ve xeyirli aktivist Ali Erol ' dan biri bugün gözaltına alındı. Polis güçleri, ortağıyla birlikte yaşadığı evinde bir arama yaptı. Ali Erol ' un sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle gözaltına alınmış olduğu tahmin ediliyor. Avukatlarımız süreci takip ediyor. Detayları Paylaşmaya devam edeceğiz.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve sakal
 
 
 
 
 
2.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz