Erdoğan o  öğrencilerle görüştü

Erdoğan o öğrencilerle görüştü

Erdoğan, ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları pankartın ardından gözaltına alınan öğrencilerle görüştü...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları pankartın ardından gözaltına alınan ve 1 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen öğrencilerle görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki görüşmenin bu akşam saatlerinde gerçekleştiği ve 45 dakika sürdüğü öğrenildi.

Görüşmenin oldukça samimi bir havada geçtiği, Erdoğan'ın da bu gözaltılardan duyduğu rahatsızlığa atıfta bulunan sözler kullandığı kaydedildi.

Görüşmeden sonra da bir açıklama yapan AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik 1 ay tutuklu kalan gençlerin davalarının da geri çekileceğini açıkladı.

Ömer Çelik, “Bu gençler kesinlikle kabul etmeyeceğimiz pankart açmışlardır. Doğal olarak ortaya bir dava çıkmıştır. Zaman içerisinde gençlerin aileleri ve kendileri temas kurdular. Yaptıklarının o manaya geleceğini, amaçlarının dışında bir tablo ortaya çıktığını söylediler ve Cumhurbaşkanımızla görüşmek istediler. Bu genç arkadaşlarımız hangi projelerde yer almış, neler yapmış Cumhurbaşkanımız inceledi. Hatta bir genç arkadaşımızın projesi ödül almış. Cumhurbaşkanımız da arkadaşları uyararak affetmiştir. Bu arkadaşlarımızın davaları yarın geri çekilecek” ifadelerini kullandı.

Odatv.com

16.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz