Bursa’da Nerelerde Metro Var?

Bursa’da Nerelerde Metro Var?

Bursa’da Nerelerde Metro Var?

Bursa metro hattı yedi adeti yeraltında bulunan 38 adet istasyona sahiptir. İki hatlı güzergâhları bulunur. Üstelik bu güzergâhların toplamdaki uzunluğu 39 km olur. Metro hattı karayolu ile bağımsız bir durumda bulunur. Bursa metro oldukça sık duraklara sahiptir. Bu nedenle de yolcuların istedikleri durakta inme hakları vardır. Bursa metrosu İzmir ve Ankara istikametinden meydana gelir. Bursa’da yer alan metroya Bursaray ismi verilir. Uzun bir metro hattına sahiptir. Üstelik uzun süredir hizmet vermekte olan bir metro hattıdır. Her gün birçok kişiye hizmet vermekte olan bir metro hattıdır.

Bursa Metro Durakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bursa metro durakları oldukça fazladır. İzmir yolu yani batı hattının üzerinde yer alan duraklar; Küçük sanayi, Ataevler, Beşevler, Fatih Sultan Mehmet ve Nilüfer istasyonu yer alır. Mudanya yolu yani kuzey hattı üzerinde yer alan duraklar; Organize sanayi, Hamitler-Fethiye, Bağlarbaşı-Esentepe, İhsaniye ve Karaman istasyonları bulunur. Ankara yolu yani doğu hattının üzerinde yer alan duraklar; Acemler, Paşa Çiftliği, Sırameşeler, Kültürpark, Merinos, Osmangazi, Şehreküstü, Demirtaşpaşa, Gökdere, Davutdede, Duaçınarı, Yüksek İhtisas Hastanesi ve Arabayatağı istasyonları yer alır. Bursaray 2. Aşama olan Üniversite hattı üzerinde bir adet yer altı ve 5 adeti yukarda olmak üzere toplamda 6 adet istasyon bulunur. Kullanılan bu hattın toplam uzunluğu 6 kilometredir. Üstelik Üniversite, Batıkent, Yüzüncüyıl, Özlüce, Ertuğrul ve Altınşehir duraklarından meydana gelir.

Bursa Metro Durakları

Bursa metro en fazla tercih edilen toplu taşıma araçlarından birisidir. Duraklarının sıkı olması nedeni ile de rahat bir kullanım imkânı sağlar. Belli saatler arasında kişilere hizmet verir. Bursaray sabah erken saatlerde hizmet vermeye başlar. Sabahları 5.40 itibari ile hizmet vermeye başlar. Aynı zaman da geceleri geç saatlere kadar da hizmet vermeye devam ederler. Geceleri son hizmetlerini 00.16 saatlerine kadar vermeye devam ederler. Bursaray bu çalışma saatlerine göre çalışmalarına devam eder. Ancak bu çalışma saatleri resmi tatillerde ve bayramlarda değişiklik gösterebilir. Onun dışında bu çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik meydana gelmez.

19.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz