Bu Kadın Ne Yapıyor?

Bu Kadın Ne Yapıyor?

Bu Kadın Ne Yapıyor?

İngiltere’de yüzlerce kişi maske kullanımının zorunlu hale getirilmesini protesto etti. Koronavirüs aşılarına ve salgını yaydığı gerekçesiyle 5G'ye de karşı çıktıklarını belirten eylemciler, “Maskelenmeyeceğim, test edilmeyeceğim, takip edilmeyeceğim, zehirlenmeyeceğim” yazılı dövizler taşıdı.

Avrupa’da koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerden biri olan İngiltere’de, salgın tedbirleri kapsamında mağaza ve marketlerde maske kullanımının zorunlu hale getirilmesi protesto edildi.

Başkent Londra’da Hyde Park’ta bir araya gelen yüzlerce protestocu, maske zorunluluğunun insan haklarına ve kişisel özgürlüklere aykırı olduğunu iddia etti. Eylemciler, “Maskeye hayır” ve “Maskelenmeyeceğim, test edilmeyeceğim, takip edilmeyeceğim, zehirlenmeyeceğim” yazılı dövizler taşıdı.

“İNGİLTERE'Yİ ÖZGÜR TUT” 

Sputnik Türkiye'nin haberine göre; göstericiler maske dışında koronavirüs aşılarına ve salgını yaydığı gerekçesiyle 5G'ye de karşı çıktıklarını belirtti.

Eylemler, iş insanı ve girişimci Simon Dolan tarafından kurulan “İngiltere'yi Özgür Tut” adlı grup tarafından organize edildi. Dolan, daha önce de hükümetin karantina kararını mahkemeye taşımış ancak davayı kaybetmişti.

İngiltere genelinde 24 Temmuz itibariyle yürürlüğe giren maske kuralına uymayanların 100 sterline kadar para cezasıyla cezalandırılması öngörülüyor.

Avrupa'da koronavirüs nedeniyle en yüksek can kaybının yaşandığı İngiltere'de bugüne kadar 45 bin 385 kişi yaşamını yitirdi. Virüsle enfekte olan kişi sayısı da 296 bin 358’e ulaştı.

20.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz