Bir gazeteciye saldırı, 3 gazeteci gözaltında

Bir gazeteciye saldırı, 3 gazeteci gözaltında

İkici Çubuk Olayı yaşandı

Deneyimli gazeteci Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, Türkiyem TV’de katıldığı televizyon programı sonrasında saldırıya uğradı. Saldırı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Çubuk'ta gerçekleştirilen linç girişimini hatırlattı.

Program çıkışında televizyon binasından ayrılan Demirağ’a evinin önünde 7 kişilik bir grup beyzbol sopalarıyla saldırdı. Saldırganların "Meydan boş değil pez...k" dedikleri öğrenildi.

Saldırı sonrasında yaralanan Demirağ, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hastanede yüzüne dikiş atılan Demirağ’ın ziyaretine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, İYİ Partililer ve arkadaşları geldi. GATA'daki ilk müdahalenin ardından Odatv'ye kısa bir açıklama yapan Demirağ, "Acı patlıcanı kırağı çalmaz" diyerek tepki gösterdi.

Asayiş ve cinayet büro ekibi polislerinin de hastaneye geldiği öğrenilirken, soruşturma başlatıldığı belirtildi. Soruşturma kapsamında Doblo marka aracı tespit eden ekipler, aracın plakasının ise sahte olduğunu bildirdi.

Saldırganların eşkallerini belirleyen emniyet, geriye dönük kamera kayıtlarını inceleyerek saldırganlara ulaşmaya çalışıyor.

3 GAZETECİ GÖZALTINA ALINDI

2015 yılındaki bir hakaret davası dosyasındaki ifade eksikliği nedeniyle Medyascope muhabiri Canan Coşkun gözaltına alındı. Aynı saatlerde gazeteciler Zeynep Kuray ve İrfan Tunççelik de gözaltına alındığı belirtildi.

Medyascope muhabiri, gazeteci Canan Coşkun, 2015 yılındaki bir hakaret davası dosyasındaki ifade eksikliği nedeniyle hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı.

Canan Coşkun’un Taksim Balo Sokak’ta polis kontrolü sırasında gözaltına alındığı, işlemlerin ardından Taksim Polis Merkezi’ne sevk edileceği belirtildi.

DİSK Basın-İş’in paylaştığı bilgide, “Üyemiz Canan Coşkun’un 2015 tarihli bir ‘hakaret’ dosyasında ifadesinin eksik olduğu gerekçesiyle hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle GBT kontrolü sırasında gözaltına alındığı Taksim karakoluna götürüleceği belirtildi” ifadeleri kullanıldı.

11.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz