Azerbaycanlı yönetmen Emil Musayev Türkiye’de film çekmek istiyor

Azerbaycanlı yönetmen Emil Musayev Türkiye’de film çekmek istiyor

Azerbaycanlı yönetmen Emil Musayev Türkiye’de film çekmek istiyor

Ünlü oyuncu, 30 yaşındaki Azerbaycanlı senarist ve yönetmen Emil Musayev "The Malik mammad" adlı filminin çekimleri için Türkiye’ye gelecek. Kardeş ülke Türkiye’yi çok sevdiğini ve hiç bir konuda yabancılık çekmeyeceğini söyleyen EmilMusayev,“Film sektöründe yoluma Türkiye’de devam etmek istiyorum. Türk filmleri dünyanın pek çok ülkesine ihraç ediliyor. Orta Asya, Balkanlar, Ortadoğu başta olmak üzere çok sayıda ülkede yayınlanıyor ve halk tarafından sevilerek izleniyor.” İfadelerini kullandı.

Film sektörünün bu kadar öne çıktığı Türkiye’de iş yapmanın kariyerine de olumlu katkısı olacağını da ifade eden Musayev, filmde dinozorlar dönemini hatırlatan sahnelerin olacağını açıkladı.Emil Musayev’in Türkiye’de çekeceği filmin türü komedi olacak. Aynı zamanda her iki ülkede de sinemalarda yayınlanacak olan filmin çekimlerinin İstanbul’da başlayacağını ve bir kısmının da Azerbaycan’da çekileceğini ifade eden ünlü senarist ve yönetmen EmilMusayev, filmde Türkiye ve Azerbaycanlı oyuncuların yer alacağını da duyurdu.

Musayev bu filmin Türk dünyasında büyük yankı uyandıracağını da söyledi.Koronavirüs salgını bitmediği için filmin çekimlerine hala başlanamadı. Şimdilik Emil Musayev kendi Youtube kanlında çekimler yapıyor. Ayrıca bir program sunuculuğuna da devam ediyor. Azerbaycan’da rekor kıran "Zarafat Plus" programının sunucusu olan Emil Musayev Türkiye’de olan "Post 42 " ekibinin "Soğuk Savaş" projesi ile de görüştüklerini açıkladı.

4.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz