Alparslan Kuytul'un eşi gözaltına alındı

Alparslan Kuytul'un eşi gözaltına alındı

Nedeni Twitter paylaşımları mı

Tahliye olduktan sonra yeniden tutuklanan Alparslan Kuytul'un eşi Semra Kuytul da gözaltına alındı. Semra Kuytul'un Twitter mesajları nedeniyle gözaltına alındığı ileri sürüldü.

Furkan Vakfı soruşturması kapsamında önceki gün tahliye kararı verildikten sonra Bolu F Tipi Cezaevinden çıkan Furkan Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul'un Adana'da terörle mücadele ekipleri tarafından yeniden gözaltına alınarak, tutuklandı.

Kuytul'un tekrar tutuklanmasından 1 gün sonra eşi Semra Kuytul sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle evinin önünde gözaltına alındı.

Karar'da yer alan habere göre; Semra Kuytul'un Adana Emniyeti tarafından evininin önünde gözaltına alındığı bildirildi.

SEMRA KUYTUL NE DEMİŞTİ

Semra Kuytul ise sosyal medya hesabından, "Sabrımızı zorlamak ve taşırmak istiyorlar" diye belirtti.

Semra Kuytul ise sosyal medya hesabından, "Sabrımızı zorlamak ve taşırmak istiyorlar" diye belirtti.

Semra Kuytul, kişisel Twitter hesabından, "Alparslan Kuytulu çıktığı ilk gün TEM yeniden aldı. Bugünkü iğrenç şovun sebebi anlaşıldı. Allah belâlarını versin!! Emniyetin önüne gidiyorum. ALLAH BELANIZI VERSİN! Sabrımızı zorlamak ve taşırmak istiyorlar. Ben sizin sabrınızı taşrıacağım!!! Evi arayan ekibe evi teslim ettim! Kimse şahit olamayacak!!! Rahat rahat silah koysunlar! Bu gece o evden silah çıkacak!" diye yazdı.

Furkan Vakfı yaptığı açıklamada Semra Kuytul’un gözaltına alınmasını kınadı. Açıklamada, “Adaletin günden güne zayıfladığını ve yargının siyasi talimatlarla çalıştığı ülkemizde, Semra Kuytul Hocahanımın yapmış olduğu paylaşımları hazmedemeyenler bu kez de kendisini gözaltına alarak bir susturma girişiminde daha bulundular. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin haksız yere tutuklanmasını, İslam alimine yakışmayan bir üslupla evine baskın yapılmasını, üstelik baskından sonra da evlerinin polisler tarafından abluka altına alınıp kendilerine terör örgütü muamelesi yapılmasını kınayan ve ülkemizde ki diktatörlüğe dikkat çeken içerikte paylaşımlar yapan Semra Kuytul Hocahanımın da susturulmaya çalışılarak gözaltına alınmasını şiddetle kınıyoruz.
 
Fikir özgürlüğünü savunan, ancak kendilerine muhalif tek bir sese dahi tahammül edemeyen bir yönetimin adı, asla demokratik bir yönetim olamaz! Yapılan zulümleri bir kez daha halkımızın vicdanına sunuyor, her muhalif sesin susturulmaya çalışıldığı ülkelerin fikir özgürlüğü ve adaletten fersah fersah uzaklaştıklarını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz” denildi

İşte Semra Kuytul'un Twitter paylaşımları:

  1.   Retweetledi

    EVİ ARAYAN EKİBE EVİ TESLİM ETTİM! KİMSE ŞAHİT OLAYACAK!!! RAHAT RAHAT SİLAH KOYSUNLAR! BU GECE O EVDEN SİLAH ÇIKACAK!

  2.   Retweetledi

    SABRIMIZI ZORLAMAK VE TAŞIRMAK İSTİYORLAR. BEN SİZİN SABRINIZI TAŞIRACAM!!!

  3.  

    Alparslan Kuytulu çıktığı ilk gün TEM yeniden aldı. Bugünkü iğrenç şovun sebebi anlaşıldı. Allah belâlarını versin!! Emniyetin önüne gidiyorum.

27.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz