AA, Öcalan'ı son dakika olarak verdi, HDP yalanladı

AA, Öcalan'ı son dakika olarak verdi, HDP yalanladı

AA, Öcalan'ı son dakika olarak verdi, HDP yalanladı

Anadolu Ajansı, "Teröristbaşı PKK lideri Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran açıklaması" başlıklı bir haberi son dakika olarak servis etti. AA'nın haberinde, "İmralı Cezaevi'nden açıklama yapan teröristbaşı Öcalan, HDP'ye İstanbul seçimlerinde tarafsızlık çağrısında bulundu." ifadeleri yer aldı. AA'nın bu haberinin ardından HDP'nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, "31 Mart'ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız. Doğa talanına, rant çarkına ve insan kayırmacılığa karşı 23 Haziran’da oylarımız demokrasi, barış ve özgürlükleredir. İstanbul’u rant cennetine çevirip palazlanmak isteyenlere dur de" denildi.

31 Mart seçimlerinde AKP'nin geriye düşmesinin ardından seçimlere ilişkin veri akışını durduran Anadolu Ajansı (AA), yine çok tartışılacak bir habere imza attı. AA, "İmralı Cezaevi'nden açıklama yapan teröristbaşı Öcalan, HDP'ye İstanbul seçimlerinde tarafsızlık çağrısında bulundu." haberini son dakika olarak duyurdu.

Anadolu Ajansının son dakika olarak duyurduğu haberde, "çağrı" Öcalan'ın avukatlarına değil, Munzur Üniversitesi Öğretim Üyesi Ali Kemal Özcan'ın akşam saatlerinde yaptığı açıklamaya dayandırıldı.

HDP TAVRINI KORUDU: BİR DAHA SÖYLE İSTANBUL

AA'nın haberinin hemen ardından Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) resmi twitter hesabından, cevap niteliğinde paylaşımlar yapıldı. Yapılan açıklamada, HDP'nin seçim tavrının değişmeyeceği belirtilerek, "Halkımızın bu coşkusu olmasa siyasetin gri havası, yaratılan bu kutuplaşma hiç çekilmez. İstanbul'un her yerinde, her sokağındayız. Çünkü sadece kendimiz için değil herkes için demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bu mücadele kazanacak." denildi.

HDP'den yapılan #BirDahaSöyleİstanbul başlıklı açıklamada, "31 Mart'ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız. Doğa talanına, rant çarkına ve insan kayırmacılığa karşı 23 Haziran’da oylarımız demokrasi, barış ve özgürlükleredir. İstanbul’u rant cennetine çevirip palazlanmak isteyenlere dur de;" denildi.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR

 
HDP
 
@HDPgenelmerkezi
·
 
Doğa talanına, rant çarkına ve insan kayırmacılığa karşı 23 Haziran’da oylarımız demokrasi, barış ve özgürlükleredir. İstanbul’u rant cennetine çevirip palazlanmak isteyenlere dur de; #BirDahaSöyleİstanbul
 
 
Resim
 
 
 
 
 
 
HDP
 
@HDPgenelmerkezi
·
 
31 Mart'ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız. #BirDahaSöyleİstanbul
20.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz