1 Mayıs bildiri dağıtımına polis engeli, 23 gözaltı

1 Mayıs bildiri dağıtımına polis engeli, 23 gözaltı

Gözaltına alınanlar arasında gazeteciler de bulunuyor.İşte gözaltına alınanların isimleri

ESP, SKM ve SGDF'lilerin 1 Mayıs'a çağrı bildirileri dağıtması engellendi. 23 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar arasında gazeteciler de bulunuyor.

Kadıköy Kalkedon Meydanı'nda toplanan sosyalistler, 1 Mayıs'a çağrı amacıyla bildiri dağıtmaya başladıktan kısa süre sonra polis tarafından engellendi. Sosyalistler bildiri dağıtımına devam edince çevik kuvvet polisleri sosyalistleri ablukaya aldı. Bir süre sonra da darp edilerek gözaltına alındılar.

Etkin Haber'de yer alan habere göre 23 kişi İskele Karakolu'na götürüldü. Haberi takip eden ETHA muhabiri Ömer Akın ile Evrensel muhabiri Rojhat Turgut da gözaltında. Akın'ın fotoğraf makinesine el konuldu.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Gülçin Aykul (HDK İstanbul Eşsözcüsü), Ezgi Bahçeci (SKM MYK üyesi), Şahin Tümüklü (ESP MYK üyesi), Ali Karaçay, Hüseyin İldan, Ümmühan Özdemir, Ali Aykul, Ali Can Yılmazer, Sinan Tekdemir, Deniz Çokgül, Birol Göçmen, Serkan Zorlu, Mazlum Aydın, Samet Koç, Özge Doğan, Makbule Özdemir, Birkan Polat, İsmet Yurtsever, Cansu Akkaş, Sevil Abay, Metin Sarıyer, Ömer Akın (ETHA muhabiri) ve Rojhat Turgut (Evrensel muhabiri)

13.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz